Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
  1. Úvod
  2. Blog - S Katy na rybách
  3. Jak to vše začalo

Jak to vše začalo

Jak to vše začalo...
Píše se podzim roku 2009. Chodím k vodě s rybářem, koukám i na ostatní rybáře a říkám si: „Sedí, čekají a nic jim nebere. Proč to dělají?“. A tak chodím každý měsíc 10 dní od jara do podzimu. Chodím jako těhotná. Přespávám u vody ve stanu. Chodím s mimčem v kočárku. Na podzim mi jiní rybáři říkají: „Dyť Vám u vody to malé zmrzne“. Ano na Slezské Hartě je opravdu zima. Vlezlý vítr, nemáte se kde schovat. A já i tak chodím dál v jakémkoliv počasí. Chodím takhle celých 5 let. Spousty přečtených knížek. Nafocených krajinek, věcí od vody, pařezů, odpadků, mého syna. Nebudu popírat, že jsem nezkoušela malé rybičky a nebo přívlač. Asi jako spousta lidí co zatouží si to vyzkoušet jen tak. Ale stále jsem žila v domnění, že rybáři jsou protivové, sedí a s nikým se nebaví, hlídají si to své místečko, aby jim ho nikdo nevyfoukl, natož, aby nikdo neviděl na co chytají. Já takového rybáře měla.
A pak přišel ten okamžik. Udělám si papíry Tak jsem sedla na net a začala hledat potřebné informace. Vzala telefon, zavolala a zajistila si místo u zkoušek. Den před zkouškami jsem si jen projížděla testy. Když máte doma partnera rybáře očekáváte, že Vás podpoří. Noooo, spletla jsem se. Prý se musím učit celý rok. No tak trochu znechucena jeho přístupem, ale namotivována, že mu ukážu, jsem na zkoušky šla. Obsazení 5 mužů a 1 žena. Kdo by to čekal, že? Při samotném školení jsem si říkala, poznám vůbec ryby? No když se přešlo na samotné předpisy, bylo to spíš o slovičkaření. Test. Jdu na to logicky a vylučovací metodou. Však o nic nejde. Maximálně to nedám. Dodělám test a koukám, že mužské pokolení docela pokulhává už při rozeznávání ryb. No nebudu dělat chytrou. Když zkoušející odchází na chvilku mimo místnost vidím v jejich očích zoufalou pomoc. No jak to dopadlo? Já jediná měla jen jednu otázku „chybně“, ale dokázala jsem zpochybnit, že je správná jen jedna odpověď , takže i zkoušející se nakonec raději vyhnul této diskuzi. Chlapi na tom byli trošku hůř, ale všichni jsme uspěli.
Jelikož konec sezóny se blížil, už jsem si povolenku nekupovala a čekala až na novou sezónu. Pak přišel ten okamžik. Mám je!!! Jsem rybářka. Jsem??

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli